Останні події

На Хмельниччині презентували український переклад автобіографії Нельсона Мандели

За сприянням керівництва Хмельницької обласної організіції політичної партії "УДАР" Віталія Кличка, 11 грудня в м. Хмельницькому презентованго український переклад автобіографії одної з найвидатніших постатей ХХ століття “Довгий шлях до свободи”.

Всеукраїнський тур-презентація проходить в рамках тижня Нельсона Мандели в Україні з 5 по 13 грудня за ініціативи Урядового уповноваженого з питань етнонаціональної політики Геннадія Друзенка та за підтримки юридичної фірми «Costructive Lawyers».


Презентував книгу ініціатор українського перекладу – Геннадій Друзенко. Український переклад автобіографії – це 43 переклад мовами світу. До речі, російського перекладу книги не існує.


Під будь-яким поглядом Нельсон Мандела був непересічною особистістю.
Ворог апартеїду № 1, засуджений до довічного ув’язнення, та перший Президент Південно-Африканської республіки, обраний на загальних демократичних виборах.
Ідейний натхненник, засновник і перший очільник “Умконто ве Сізве” – збройного крила Африканського Національного Конгресу, яке вважав терористичною організацією не тільки уряд ПАР, але й Держдеп США, та лауреат Нобелівської премії миру.


В’язень, за права якого відмовилась боротись Amnesty International, але звільнення якого вимагав увесь світ.Людина, яку вважали за честь нагородити найвищими державними відзнаками Радянський Союз (Міжнародна Ленінська премія миру 1990 р.) і Сполучені Штати Америки (Золота медаль Конгресу США 1997р.).


Одне слово, остання легенда 20 століття. Людина, що змінила світ.
Нельсон Мандела пішов з життя 5 грудня 2013 року – коли в Києві на майдані Незалежності щойно виросли перші барикади. Символічно. Він наче передавав нам естафету боротьби за гідність, свободу та власні права. І якщо на Майдані нам вдалося зупинити наступ тиранії, то справжній заповіт Нельсона Мандели, яким він завершує свою автобіографію, нам ще тільки належить виконати:
«Правда полягає в тому, що ми ще не вільні, ми просто здобули свободу бути вільними, право не бути пригноблюваними. Ми зробили не останній крок у нашій подорожі, а перший крок на довшому й навіть важчому шляху. Адже бути вільним – це не просто скинути кайдани, а жити так, щоб поважати й збільшувати свободу інших. Справжнє випробування нашої відданості свободі лише починається», – написав у своїй книзі Нельсон Мандела.

  30 Грудня 2014 +Коментар | подобається